Čo sa skrýva za pravidelnými návštevami našich tréningov? My, naše skúsenosti, podpora, motivácia, Vy, Vaše odhodlanie, boj, pevná vôla a vytúžené výsledky: zdravotné i vizuálne!

Niektoré z vás nám poskytli fotografie, a tak sa môžte začítať do príbehov vytúžených premien našich klientiek:

„Silvia”

august 2013 – marec 2018 – spolu mínus 14 kg!
Prvý raz k nám zavítala v auguste 2013 s kamarátkou, odhodlaná zmeniť  svoj dovtedajší  spôsob života. Mala za sebou už množstvo neúspešných diét a vyskúšala rôzne cvičenia – okrem jumpingu. A ten ju “dostal”! Svoju prvú hodinu jumpingu si pamätá: ,,Tá hodina mi prešla neskutočne rýchlo, nestíhala som, nevládala som, ale usmievala som sa, lebo sa mi to páčilo.”

Všetko prichádzalo však pekne postupne a hlavne s trvalými výsledkami. Silvia si uvedomovala, že je dôležité sa hýbať pravidelne. Na hodiny zavítala v začiatkoch raz do týždňa. Postupne pohybové aktivity zvyšovala a nahrádzala aj mimo našich centier  – namiesto autobusu začala chodiť peši, neskôr zintenzívnila tréningy na 2-3 týždenne a pri peknom počasí vyšla si pár krát zabehať. „Prvých 7 kg ubudlo len čisto pohybom”, vysvetľuje Silvia, no postupne sa začala pozerať aj na stravu a obmedzila pečivo a sladkosti, ktoré miluje. Kamarátka sa neskôr odsťahovala, no ona pokračovala vo svojom odhodlaní aj bez nej. Najväčší váhový úbytok nastal so zvýšením pohybovej aktivity počas roka 2017.

Pýtali sme sa jej, prečo práve jumping? „Vyhovujú mi nie zložité choreografie, je to skvelé odreagovanie z práce, jedine na jumpingu dokážem úplne vypnúť, jumping = endorfíny.”

Silviu dnes vídavame na tréningoch krásnu, štíhlu usmievavú a spokojnú, tešíme sa z jej úžasnej premeny a trvalej zmeny životného štýlu! Ďakujeme, že sa s nami a vami všetkými podelila o jej osobnú skúsenosť :-)

„Lucka“

február 2017 – január 2018

a mínus 15 kg!

Lucka sa u nás na jumpingu objavovala sporadicky ešte pred februárom 2017, doviedla ju k nám vedy kamarátka. Nemala však dostatočnú motiváciu vydržať. Vždy bola „plnšia“ a nikdy nebola vedená k športu.

Lucka skúsila aj iné druhy športových aktivít, no pochopila, že ak chce urobiť zmeny na svojom tele, musí sa poriadne na tréningoch „vypotiť“ – a vrátila sa k jumpingu.  Začítala sa do premien na našej stránke, a povedala si, že keď to dokázali tie baby, že to musí fungovať aj u nej! A fungovalo! Od februára začala pravidelne navštevovať hodiny jumpingu (3x do týždňa) a po 4 mesiacoch videla už na sebe veľké zmeny. To ju veľmi motivovalo! Urobila aj malé zmeny v stravovaní (nahradila bielu múku) a začala si vyrábať vlastné sladkosti v zdravších alternatívach. Je si vedomá svojich slabostí, no sladkosti miluje. Baví ju vymýšľať vlastné recepty.

A ako vníma po roku svoju zmenu? Cíti sa skvelo, nebolieva ju hlava ako predtým zvykla, je menej unavená, vládze viac, a cvičí už aj doma so svojou 3 ročnou dcérkou.

Než sme dopísali tento článok, prešlo niekoľko ďalších týždňov a ďalších kilogramov … Lucka má v tom jasno: „To nie je koniec, pokračujem“, no a my sa tešíme, že ju to stále baví, inšpiruje …

Je to naozaj jednoduchý recept: správne zvolená pohybová aktivita a jej pravidelnosť, prijateľná (nestresujúca) zmena stravovacích návykov. Nech je i tento príbeh „múzou“ pre tie z vás, ktoré sa k takejto zmene životného štýlu len odhodlávajú! Lucku veľmi obdivujeme a fandíme jej na jej ceste a ďakujeme za zverejnenie tejto inšpirujúcej premeny?

“Maťa”

október 2015 – september 2016

a mínus 7 kg!
za celé obdobie mínus 28kg!!!

Pred rokom v októbri sme vám priniesli jednu úžasnú, doslova „dych vyrážajúcu“ premenu našej klientky Maťky s prísľubom, že o ďalší rok prepadneme Maťku opäť. Vytýčila si cieľ zhodiť ďalšie  kilogramy svojej váhy a spevniť svoje telo.

Prvý rok bol pre ňu veľmi náročný, musela zmeniť svoj životný štýl, avšak veľmi  jednoducho – zaradiť doň pravidelné športové aktivity. Znie to veľmi obyčajne, až „fádne“, no pravidelnosť, teda pevná vôľa a správna motivácia vrátiť sa na cvičenie a zotrvať, sú atribúty, u ktorých väčšina snaživých a odhodlaných bojovníčok pohorí. A jedine pravidelnosť prináša vytúžené výsledky.

Pri pohľade na fotografiu vás zaleje príjemný pocit obdivu a úžasu. Ďalších 7 kilogramov a viditeľné spevnenie je rozdiel oproti fotografii z predošlého roka. A čo na to Maťka?

„Až na tejto fotografii som si uvedomila, že rozdiel je ozaj viditeľný. Tých 7 kilogramov som si na sebe ani nevšimla! Naučila som sa jednoducho na pohyb. Nie je ťažké začať, ale vydržať, potom sa pohyb stane samozrejmosťou“.

Počas posledného roka síce zmiernila intenzitu cvičenia, no pridala beh v prírode – častokrát v príjemnej spoločnosti svojho priateľa. Tréningy si prispôsobovala vždy svojim náročným pracovným službám, veľakrát sa stalo, že na rannú hodinu zavítala priamo z nočnej služby, kombinovala skvelé kardio aktivity – Jumping, deepWORK a neskôr našla zaľúbenie aj v bodyARTe!

„Najväčšie spevnenie za posledný rok som pocítila po hodinách deepWORKu“, konštatuje spokojne  Maťka. Nielen pevná postava, no aj neuveriteľná pohoda, radosť, životný elán, energia ..  vyžarujú z Maťky a veľmi jej to pristane! „Ďakujem celému úžasnému tímu Suzn.life za skvelé hodiny a motiváciu“..s týmito slovami sa lúčila Maťka a my jej veľmi ďakujeme za zverejnenie fotografie, krátky rozhovor a prajeme veľa radosti na ďalších tréningoch aj mimo nich!

“Ivka”

november 2015 – marec 2016

a mínus 13 kg!

Ivka je krásnou mamičkou, aktuálne na materskej dovolenke. Po troch pôrodoch ostávali na nej postupne „tehotenské“ kilogramy navyše.

Športu sa aktívne nevenovala, kým ju jej kamarátky nevytiahli na prvú hodinu jumpingu k nám do sásovského centra. Jumping ju očaril! Zo začiatku cvičila 2x, neskôr 3x do týždňa, sama urobila malú rozumnú úpravu svojho jedálnička – obmedzila sladkosti a zaviedla doma zdravšie (ľahšie) večere.

Kilogramy sa doslova začali roztápať! A Ivka získala tú najlepšiu závislosť – na pohybe (jumpingu). Vo februári nám napísala: „Normálne sa ani na dovolenku až tak neteším kvoli tomu, že nebudem jumpovať“!

Pevná vôľa, obrovská motivácia, pozitívna myseľ a radosť z pohybu veľmi prispeli k tejto krásnej „zimnej“ premene. A čo Ivku baví na jumpingu najviac? “Všetko, celá hodina, jej originálna štruktúra, motivujúca inštruktorka, skupinový duch!”

Ďakujeme za súhlas so zverejnením jej fotografií, a veríme, že aj jej premena pomôže motivovať ďalšie mamičky i nemamičky na ich ceste za zdravým telom, vytúženými krivkami, a prajeme veľa energie, pevnej vôle a motivácie do ďalších dní!

“Maťka”

jún 2014 – september 2015

a mínus 21 kg!

Maťka nikdy nešportovala, vždy mala kilá navyše, avšak zdravotné aspekty ju pred vyše rokom  donútili urobiť zmeny v  životnom štýle a nájsť si vhodnú športovú aktivitu. Oslovil ju jumping – vyzeral na pohľad hravo, pripomínal jej návrat do detských čias … a tak sa prihlásila na prvú hodinu. „Bolo to strašné! Štyri hodiny po cvičení som bola červená ako paprika!“ smeje sa dnes Maťka. No bola odhodlaná vydať sa “do boja”.

Spočiatku to boli 1-2 hodiny do týždňa, neskôr intenzita vzrástla. Maťka veľmi rozumne upravila aj svoju stravu – avšak žiadne diéty a experimenty! Začala jesť pravidelne a nahradila bielu múku celozrnnou. Sladkostí sa nevzdala, tie miluje.

Prvé mesiace boli veľmi ťažké, váha sa prvé tri mesiace takmer vôbec nepohla! Vedela, že musí vydržať! A veru, dostavili sa očakávané výsledky, jej prvým “cieľom” bolo zhodiť 20 kg!

Intenzita tréningov narástla na 5x do týždňa a okrem jumpingu našla „zaľúbenie“ v DeepWorku. Každé z týchto skvelých cvičení jej ponúka jedinečný záber a efekt nielen na pohybový aparát, no aj na psychickú stránku, ktorá je pri takýchto premenách rovnako dôležitá ako správny druh pohybu, či úprava stravy. „Každé cvičenie má niečo do seba, z DeepWorku mi výrazne spevnelo telo“!

V ťažkých chvíľach jej pomohli zverejňované príbehy o premenách a verí, že aj ten jej bude motivovať ďalšie „bojovníčky“. A čo by poradila ostatným na základe svojich skúseností?: „ Vytrvalosť, nečakať rýchle výsledky, … a úspechy sa zaručene dostavia.“ Maťka pokračuje na svojej ceste  – dala si už ďalší cieľ, a verí, že táto fotografia bude čoskoro minulosťou. Tešíme sa na ďalšiu správu o jej úžasnej ceste premeny! Ďakujeme Maťke za poskytnuté fotografie a prajeme naďalej pevnú vôľu a veľa energie!

“Vierka”

máj 2014 – marec 2015 a mínus 15kg!

Sásovčanka Vierka je hrdou mamou dvoch tínedžerov. Prvý raz ju k nám na jumping priviedla jej švagriná v októbri 2013. Intenzívne sa však začala cvičeniu venovať od mája 2014 (2-3x do týždňa, posledné mesiace 3-4x). A pravidelným chodením šli kilá postupne dole, stravu nijakým spôsobom neupravovala… Jumping ju hned oslovil, i keď na prvú hodinu šla s obavami, či to zvládne. Zvládla ju perfektne, vydržala, odvtedy sa na každú hodinu vždy teší, na energiu, ktorú na hodine načerpá, a na vždy príjemne naladené a skúsené inštruktorky.

Vierka vyzerá neuveriteľne dobre, mlado, štíhlo, je so sebou spokojná a je to na nej vidieť – keď ju stretnete, zaručene vás obdarí úsmevom, ktorý jej tak svedčí!

A jej odkaz pre ostatné, ktoré sa ešte len odhodlávajú začať so sebou niečo robiť: „Netreba sa báť urobiť prvý krok, na cvičení sa cítime ako jedna veľká rodina, nikto nerieši ako vyzerá …Jumping je super!“

My ďakujeme za poskytnutie fotografie a prajeme veľa radosti z pohybu!

———————————

“Aďa”

1 rok a cca -10 KG, jumping 5dní v týždni

Objavila nás v Banskej Bystrici koncom roka 2011. Jumping ju oslovil, no na tréningy chodievala viac – menej sporadicky, neskôr mala dlhšiu zdravotnú pauzu.

Vrátila sa v lete 2013 s odhodlaním… rodáčka z Prievidze, žijúca v BB a túžiaca otvoriť si vlastné centrum v Šahách, kde žije jej priateľ. Začala trénovať u nás a pár mesiacov neskôr súbežne aj vo vlastnom centre. “Váhu som nikdy neriešila, ani som ju nesledovala, priateľovi sa páčia plnšie tvary”, po roku intenzívnych tréningov (5dní do týždňa) má Aďa o cca 10kg menej. Z hodiny na hodinu sme boli svedkami ako sa nám doslova “strácala” pred očami. Stravu nijako neobmedzila, naopak: “Jedávam oveľa viacej, obzvlášť večer po tréningoch”, dodáva s úsmevom vždy pozitívne naladená Aďa.

Stretnúť ju môžte na tréningu jumpingu v našom centre na Fončorde, určite vám rada o svojej neplánovanej premene porozpráva aj osobne:-)

“Monika”

6 mesiacov tréningov u nás a mínus neuveritelných 14 KG!!!

“Vybrala som si vás na základe odporúčania mojej šéfky v práci. No po prvej hodine som to chcela zabaliť – asi ako väčšina, ale po druhej hodine som sa do jumpingu zamilovala, skúšala som už hocičo, ale nič mi tak neučarovalo.”

Monika začínala s jumpingom 3x do týždňa, neskôr 4x, k tomu prehodnotila a upravila aj stravu (no sladkostí sa vzdať nevie:-).
Ďakujeme za poskytnutú fotografiu a prajeme naďalej dostatok energie a vôle na sebe s radosťou pracovať !!!

“Naďa”

Keď sa prvý raz objavila u nás na hodine jumpingu, mysleli sme si, že sa už nevráti… s námahou sa celú hodinu prehojdávala, zavesená na madle, s nulovou kondičkou a zúfalým výrazom …

No vrátila sa, nevzdala sa, vydržala – po roku cvičenia – a mínus 20kg !!! Prvé tri mesiace trénovala 1-2x do týždňa (aby nabrala kondičku a naučila sa správnu techniku cvičenia) a neskôr 3-4x týždenne. Celkom ju to pohltilo. A ako sama vraví – stravu upravila minimálne – avšak obmedzila svoje “neresti” – sladkosti. Je jednou z mnohých z vás, ktoré ste sa nám pred našim zrakom krásne menili, formovali a stále formujete – nielen navonok, ale aj “vnútorne” …

Blahoželáme a tešíme sa veľmi z vašej radosti z prirodzených, nenútených úprav celkového životného štýlu !